Антисептики
Антисептики застосовуються для лікування інфікованих ран, уражень шкіри та слизових оболонок мікроорганізмами. На відміну від препаратів для дезінфекції, вони використовуються не для предметів, а з метою антимікробної обробки тіла людини або його порожнин. Обидві групи засобів мають широкий спектр дії та володіють активністю щодо бактерій, бацил, найпростіших та грибів.
Механізми дії різних антисептиків відрізняються і можуть бути пов'язані з денатурацією білка, порушенням проникності мембран, інгібуванням важливих для життєдіяльності мікробів ферментів (як правило, при низькій концентрації діючої речовини). Продаж антисептиків здійснюється в аптеках або спеціалізованих магазинах.
Види та групи антибактеріальних засобів зовнішнього застосування
Сьогодні ринок антисептичних речовин представлений величезною кількістю препаратів. Найбільш широка група – засоби на основі хлору та йоду. Ці речовини мають виражену бактерицидну дію, тому ідеально підходять для зовнішньої обробки ран. При нанесенні на слизові оболонки, як правило, викликають роздратування та рефлекторний вплив на організм.
Крім того, антисептики представлені:
- Речовинами з групи окислювачів – перекис водню, перманганат калію та інші. Вони мають слабкий антисептичний та дезодоруючий ефект, пов'язаний з вивільненням кисню.
- Солями металів (цинк, свинець, вісмут). У низькій концентрації вони блокують ферменти мікроорганізмів, а в високій – денатурують протеїни з утворенням альбумінатів, що призводить до утворення плівки на поверхні тканин та в'яжучого ефекту.
- Кислотами та лужними сполуками, альдегідами, спиртами та деякими препаратами рослинного походження.
Усі ці речовини мають різний рівень активності, різні спектри антисептичної дії та токсичність, а також різний вплив на оброблювані об'єкти.
Сфери використання антисептиків
Антисептики широко застосовуються в різних сферах:
- Медицина. Засоби потрібні для обробки ран, порізів, опіків для запобігання інфікуванню. Також використовуються для підготовки шкіри перед хірургічними втручаннями або ін'єкціями, дезінфекції медичних інструментів і обладнання.
- Б'юті-індустрія. Засоби використовуються для процедури пірсингу, татуювань, очищення рук майстра перед будь-якими маніпуляціями. Також за допомогою антисептика обробляються інструменти для манікюру.
- Побутова сфера. Антисептики потрібні для обробки рук та поверхонь для запобігання поширенню інфекцій.
Також засоби застосовуються в харчовій промисловості та інших сферах, тому купити антисептики прагнуть багато людей.
Чи є антисептики для рук альтернативою мила?
Багато хто сперечається про те, чи можна замінити мило антисептиком. Думки з цього приводу різні. Вважається, що аптечний антисептик ефективніший, оскільки вбиває більше вірусів та бактерій. Крім того, антисептиком, на відміну від мила, зручно користуватися в будь-якому місці та в будь-який час.
Однак є і недоліки. На відміну від антисептика, мило також прибирає забруднення, жир. Тому ним слід користуватися після вулиці, перед їжею та після відвідування туалету. До того ж, санітайзер сильніше сушить шкіру, а ціна антисептика вища, ніж мила.
Таким чином, можна зробити висновок, що антисептики для рук зручні як тимчасове рішення, але для повноцінної гігієни необхідне регулярне миття рук з милом.
Особливості застосування у дітей
Щоб розглянуті речовини не завдали шкоди, їх необхідно максимально коректно використовувати. Так, дітям дозволено застосовувати лише ті засоби, які мають мінімальну токсичність, не всмоктуються в кров і не подразнюють шкіру. Так, заборонена мазь Вишневського, формалін, розчини борної та саліцилової кислоти, солі важких металів. Для слизових оболонок очей, носа або рота також не можна використовувати спиртові чи масляні розчини – можна тільки водні та слабоконцентровані.
Перед проведенням обробки необхідно ретельно вимити руки. Після нанесення антисептика слід стежити за тим, щоб діти не чіпали рану або подряпину, оскільки в таких випадках існують ризики повторного занесення інфекції. Якщо ж пошкодження глибокі, засіб не можна заливати або закапувати – це призводить до серйозних больових відчуттів, опіків і навіть некрозу тканин.
Перед використанням антисептиків рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Замовити антисептики можна на нашому сайті онлайн, а потім забрати в найближчій аптеці. Ціна санітайзера, а також вся необхідна інформація вказана на сайті. Також можливе доставлення.