Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Тірбізод таблетки №25
191,30 ₴
Інструкція до препарату Тірбізод таблетки №25
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 11.07.2024
Перевірено
Опис Склад
Властивості
Рекомендації щодо застосування
Спосіб застосування
Застереження
Протипоказання
Форма випуску
Умови зберігання
Тірбізод (Tirbizod) інструкція по застосуванню
Склад
1 таблетка містить: активні інгредієнти: селен (у формі селенометіоніну) - 100 мкг (μg), що відповідає 181,2 %*, йод (у формі калiю йодиду) - 150 мкг (μg), що відповідає 100,0 %*; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, аеросил; оболонка таблетки біла (у складi: цукор, вода підготовлена, магнію карбонат, аеросил, полівінілпіролідон, титану оксид, віск бджолиний).
* – відсоток від добової потреби у мінеральних речовинах для дорослих.
Властивості
Функціональні властивості Тірбізод обумовлені дією активних інгредієнтів, що входять до його складу.
Йод — це мікроелемент, необхідний для організму, який повинен надходити регулярно з їжею. Його єдиною чітко встановленою функцією є вироблення важливого елемента в синтезі гормонів щитоподібної залози. Йод, який надходить до організму у фізіологічних кількостях, запобігає розвитку ендемічного зоба, пов'язаного з нестачею цього елемента в їжі; нормалізує розміри щитоподібної залози у новонароджених, дітей і дорослих пацієнтів молодого віку; впливає на показники співвідношення Т3/Т4, рівень тиреотропного гормону (ТТГ).
Рекомендована добова доза йоду для дорослих і дітей віком від 12 років із захворюваннями щитоподібної залози становить 150 мікрограмів (мкг).
Селен — важливий мікроелемент, який відіграє важливу роль у функціонуванні щитоподібної залози. Дані літератури свідчать про те, що прийом селену пацієнтами з аутоімунним тиреоїдитом асоціюється зі зниженням рівня антитіл до антитиреопероксидази, покращенням ультразвукових показників щитоподібної залози та підвищенням якості життя. У дорослих щитоподібна залоза має найвищу концентрацію селену в організмі.
Дефіцит селену пов'язаний з різними захворюваннями щитоподібної залози, включаючи гіпотиреоз, субклінічний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит Хашимото, збільшення щитоподібної залози (зоб), пухлини щитоподібної залози та хворобу Грейвса.
У рандомізованому, подвійному сліпому, плацебо-контрольованому дослідженні порівнювали вплив 100 мкг/добу селену, 1200 мг/добу пентоксифіліну (протизапального засобу) або плацебо протягом 6 місяців у 159 пацієнтів з орбітопатією Грейвса (ендокринний екзофтальм) легкого ступеня. Порівняно з іншими пацієнтами, ті, хто отримував селен, повідомили про вищу якість життя. Крім того, офтальмологічні результати покращилися у 61% пацієнтів у групі селену порівняно з 36% у групі плацебо. І лише 7% пацієнтів групи селену мали легке прогресування захворювання порівняно з 26% у групі плацебо.
Селен доступний у формі селенометіоніну або збагачених селеном дріжджів, а також у вигляді селеніту. Людський організм засвоює понад 90% селенометіоніну, і лише близько 50% селену з селеніту.1
Підтримка балансу між йодом і селеном має вирішальне значення для нормального функціонування щитоподібної залози та запобігання аутоімунним захворюванням щитоподібної залози. Селен також допомагає захистити щитоподібну залозу від окислювального пошкодження, спричиненого надлишком йоду під час синтезу гормонів.
Важливо зазначити, що вплив добавок йоду та селену на рівень гормонів щитоподібної залози може змінюватися залежно від індивідуальних факторів, таких як базовий рівень поживних речовин та загальний стан здоров'я щитоподібної залози. Рекомендується проконсультуватися з лікарем перед початком прийому будь-яких дієтичних добавок.
Рекомендації щодо застосування
В якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело йоду та селену. Сприятливо впливає на стан щитоподібної залози і може використовуватись для попередження станів, пов'язаних з дефіцитом йоду та селену, а також збагачення дієти жителів регіонів з обмеженим постачанням йоду з навколишнього середовища.
Вживання в період комплексної терапії захворювань щитоподібної залози тільки після консультації з лікарем.
Не є лікарським засобом.
Спосіб застосування
Вживати дітям від 12 років та дорослим по 1 таблетці 1 раз на добу під час або після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю питної води. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.
Термін застосування: визначає лікар індивідуально. Профілактичний курс споживання зазвичай складає 6-12 місяців. Подальше застосування та можливість повторного курсу рекомендовано узгоджувати з лікарем.
Застереження
Не перевищувати рекомендовану добову кількість (дозу). Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Протипоказання
Виражений гіпертиреоз, туберкульоз легенів, геморагічний діатез, герпетиформний дерматит Дюринга, підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів.
Форма випуску
Таблетки масою 200 мг (mg) ± 10,0% №25 у блістері, упакованому у картонну коробку.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від прямих сонячних променів і недоступному для дітей місці.