Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Ніфуроксазид 0,1 г таблетки №30
163,35 ₴

Інструкція до препарату Ніфуроксазид 0,1 г таблетки №30

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Опис

Ніфуроксазид (Nifuroxazide) інструкція по застосуванню

Склад

Діюча речовина: ніфуроксазид;

  • 1 таблетка містить ніфуроксазиду 0,1 г

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон, кремнію діоксид колоїдний, тальк, магнію стеарат.

Оболонка: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь (макрогол), хінолін жовтий (Е 104).

Лікарська форма

Таблетки покриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивост

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою жовтого кольору.

Фармакологічна група

Антидіарейні препарати; засоби, що застосовуються для лікування інфекційно-запальних захворювань кишківника. Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. ніфуроксазид.
Код АТХ А07А Х03.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні

Ніфуроксазид – кишковий антисептик, похідне нітрофурану; активний щодо більшості збудників кишкових інфекцій (у тому числі штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів). Виявляє локальну антибактеріальну дію в просвіті кишки щодо деяких видів грампозитивних бактерій із сімейства Staphylococcus та деяких видів грамнегативних бактерій із сімейства Enterobacteriaceae: Yersinia spр., Escherichia spr., Citobacter spр., Enterobacter spр., Klebsiella
Ніфуроксазид не чинить антибактеріальної дії на бактерії видів Proteus vulgaris, Proteus mirabilis та Pseudomonas aeruginosa.

Допускається, що ніфуроксазид пригнічує активність дегідрогеназу і порушує синтез білків у патогенних бактеріях. У середньотерапевтичних дозах має бактеріостатичну активність, а в більш високих – діє бактерицидно. Ефект проявляється з перших годин лікування. У терапевтичних дозах практично не порушує рівноваги сапрофітної бактеріальної флори товстого кишечника, не викликає розвитку резистентних штамів патогенних мікроорганізмів та перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів, що дозволяє при необхідності при генералізованих інфекціях призначати його в комплексній терапії. При кишкових інфекціях вірусного генезу запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції. Ефективність препарату не залежить від рН у просвіті кишки.

Фармакокінетика

Після прийому практично не всмоктується із травного тракту, створюючи високу концентрацію діючої речовини у кишечнику. Завдяки фармакокінетичним особливостям препарат має виключно ентеральну антисептичну дію, не має системної антибактеріальної активності, не викликає загальнотоксичних ефектів, що виводиться з організму в незміненому вигляді з калом.

Показання

Гостра та хронічна діарея інфекційного генезу.

Протипоказання Ніфуроксазиду

Гіперчутливість до ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану або до будь-якої з допоміжних речовин.

Особливі заходи безпеки

Ніфуроксазид не рекомендується застосовувати понад 7 днів. У разі діареї, що триває понад 3 дні від початку лікування, потрібна поглиблена діагностика з метою визначення причин розвитку симптомів. Може виникнути потреба в антибіотикотерапії.

Препарат не призначають як монотерапію для лікування кишкових інфекцій, ускладнених септицемією. У разі важкої інвазивної діареї слід запровадити антибіотик, тому що ніфуроксазид не всмоктується із шлунково-кишкового тракту.

У разі появи реакції гіперчутливості (задишка, висипання, свербіж) слід припинити прийом ніфуроксазиду.

Під час лікування слід дотримуватись певної дієти: виключити соки, свіжі овочі та фрукти, гострі та важкі для травлення продукти.

Залежно від інтенсивності діареї потрібна супутня регідратаційна терапія (пероральна або внутрішньовенна).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Під час лікування Ніфуроксазидом не можна вживати алкогольні напої, а також препарати, до складу яких входить спирт, через можливість розвитку дисульфірамоподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, почуттям жару, гіперемією шкіри, шумом у вухах, утрудненим диханням, тахікардією, почуттям страху

Слід уникати одночасного прийому інших пероральних лікарських засобів через сильні адсорбційні властивості ніфуроксазиду.

Особливості застосування препарату

Застосування у період вагітності або годування груддю

Період вагітності

Відсутні клінічні дані щодо застосування ніфуроксазиду під час вагітності. Дослідження на тваринах не показують ні прямого, ні непрямого впливу протягом вагітності, розвиток ембріона чи плода, перебіг пологів. Лікарю слід ретельно оцінити співвідношення користь/ризик при призначенні ніфуроксазиду вагітним жінкам.

Період годування груддю

Ніфуроксазид не всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Однак у зв'язку з відсутністю достатніх клінічних даних слід дотримуватись обережності, призначаючи ніфуроксазид при годуванні груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Ніфуроксазид не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози Ніфуроксазид

Дорослим та дітям старше 7 років застосовувати по 2 таблетки 4 рази на добу (через кожні 6 годин). Препарат приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від їди. Тривалість лікування – не більше 7 днів. Під час лікування гострої діареї обов'язковим є постійне пероральне або внутрішньовенне поповнення дефіциту рідини в організмі, залежно від загального стану пацієнта.

Діти

Ніфуроксазид, таблетки, вкриті оболонкою, по 0,1 г, призначають дітям віком від 7 років. Дітям віком до 7 років застосовують ніфуроксазид у формі суспензії.

Передозування

Симптоми передозування невідомі. У разі передозування рекомендується промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Побічні реакції Ніфуроксазиду

Зрідка можуть виникати побічні реакції.

З боку крові та лімфатичної системи: гранулоцитопенія.

З боку травної системи: індивідуальні реакції гіперчутливості до ніфуроксазиду проявляються болями в животі, нудотою, блюванням та загостренням діареї. У разі появи таких симптомів незначної інтенсивності немає необхідності застосування спеціальної терапії або припинення застосування ніфуроксазиду, оскільки симптоми швидко зникають. Якщо виражене загострення, слід припинити прийом ніфуроксазиду. Надалі хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

З боку шкіри: рідко з'являються шкірні реакції у вигляді висипу на шкірі. Описано один випадок пустульоз у літньої людини та один випадок вузликового сверблячки за наявності контактної алергії до ніфуроксазиду.

У поодиноких випадках можуть виникнути задишка, тяжкі реакції гіперчутливості, в т.ч. ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25°С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

№10, №30 (10x3) у блістері.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку