Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія кокосова 50 мл
162,80 ₴

Інструкція до препарату Олія кокосова 50 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 12.07.2024
Перевірено
Опис

ОЛІЯ КОКОСОВА (Oleum Cocois)

Отримують:

з висушеної копри (м'якоті горіха кокосової пальми – Cocos nucifera L. (родина арекові або пальми – Arecaceae чи Palmae).

Короткий опис рослини:

Кокосова пальма - дерево з прямостоячим стовбуром заввишки 15-30 м, на якому помітні кільцеві рубці, утворені опалим листям. Листя пальми великі, до 6 м завдовжки, згруповані по 15-30 на верхівці стебла. Квітки зібрані в дуже великі суцвіття – складні волоті до 1-2 м завдовжки, оточені дерев'янистим покривалом, яке розкривається при розквіті. У волоті квітки одностатеві. Жіночі квітки - великі, до 3 см в діаметрі, жовті, розташовані в нижній частині суцвіття. Чоловічі квітки – дрібні, зосереджені у верхній частині суцвіття. Плід – суха кістянка (кокосовий горіх) завдовжки 20-30 см, масою 1,5–2 кг, дозріває протягом 10-12 міс. Назва кокос походить від португальського слова «сосо», що означає «мавпа», із-за своєрідної подібності ендокарпія плоду з мавпячою мордою. У м'якоті горіха міститься 60-65 % цінної  жирної олії. В порожнині незрілого горіха міститься до 0,5 л прозорої, прохолодної, кислувато-солодкої, добре тамуючої спрагу рідини, багатої цукром і вітамінами. У міру дозрівання плоду в рідині з'являються краплини масла, у результаті чого вона стає емульсією білого кольору, яку називають кокосовим молоком. Воно ще більш приємне на смак, але вже не так втамовує спрагу. Надалі рідина загусає і ущільнюється, перетворюючись в білу м'якоть, звану копрою.

Походження та поширення рослини:

Батьківщиною кокосової пальми вважають тропічну Америку (інші дослідники висловлюються за індо-тихоокеанське походження цієї пальми). Кокосова пальма росте на океанічних узбережжях, коралових островах і атолах в тропічних областях. Природне розселення кокосової пальми відбувається за допомогою плаваючих горіхів, які не втрачають здатності до проростання після плавання в морі протягом 110 днів. Широке поширення виду в тропічних областях обох півкуль все ж таки у великій мірі зобов'язане людині. Коксову пальму з найдавніших часів культивують в усіх тропічних країнах, головним чином на Філіппінах, островах Малайського архіпелагу, на півострові Малакка, в Індії і на острові Шрі—Ланка.

Властивості і склад олії:

Кокосова олія має тверду консистенцію, білий колір, приємний запах і смак, не димить при горінні. Олія містить лауринову (44-52%), міристинову(13-19%), пальмітинову (7,5–10,5%), капринову (4,5–10%), каприлову  (6,0–9,7%), олеїнову (5-8%), стеаринову (1,0–3,0%), капронову (0,2–2,0%), лінолеву (1,5–2,8%), гексадеценову (до 1,3 %) жирні кислоти. Вона майже не вступає в реакцію з повітрям і навіть без холодильника залишається придатною до використання протягом кількох років.

Дія та показання до застосування олії:

Кокосова олія виявляє протимікробну, протизапальну, зволожуючу, пом'якшувальну дію на шкіру і волосся, завдяки чому високо цінується як косметичний засіб. Завдяки своїм високо поживним і захисним властивостям олія показана для захисту шкіри від впливу негативних факторів навколишнього середовища. Воно сприяє пом'якшенню огрубілих ділянок шкіри і оберігає від утворення тріщин. Олію можна наносити на тіло як до, так і після прийняття сонячних ванн. Це забезпечує захист від опіків і сприяє усуненню сухості, подразнення, лущення шкіри після впливу сонця і вітру. Кокосова олія також придатна для щоденного догляду за волоссям, нігтями, шкірою рук і ніг. Особливо корисно додавати її в шампуні для сухого і ламкого волосся.

Олія кокосова використовується у формі аплікацій, пов'язок, змащування, для приготування масажних сумішей. Вона може застосовуватися як у чистому вигляді, так і у складі сумішей з іншими жирними оліями або як базова олія для створення композицій з натуральними ефірними оліями. Її також можна використовувати для збагачення готових косметичних засобів (кремів, масок, шампунів, бальзамів).

Способи застосування:

Перед застосуванням флакон з олією необхідно помістити на водяну баню при температурі 40-45°С, поки олія не придбає рідку консистенцію.

Масаж. Олія використовується для безпосереднього масування тіла, у тому числі тіла, шиї і верхньої частини грудей. Масаж з кокосовою олією особливо корисний при сухому типі шкіри, а також після прийняття водних процедур. Олія швидко вбирається і надає шкірі бархатистість.

Сонцезахисний засіб для тіла. Ретельно змішати 1 столову ложку кокосової олії, 1 чайну ложкуолії персикових кісточок, 1 чайну ложку олії шипшини і 1 чайну ложку сезамової олії. Суміш наносити на тіло перед прийняттям сонячних ванн.

Засіб для ніг пом'якшуючий. До 1 столовій ложці кокосової олії додати 4 краплі ефірної олії чайного дерева, 2 краплі ефірної  олії меліси, 2 краплі кипарисової ефірної олії. Ретельно розмішати. Суміш наносити на ступні щодня.

Засіб для рук і нігтів. Змішати 1 столову ложку кокосової олії, 1 столову ложку гліцерину, 1 чайну ложку жирної олії ромашки і по 5 крапель лимонної і апельсинової ефірних олій. Отриманою сумішшю регулярно масажувати руки і нігті.

Маска для волосся. Ретельно змішати 1 чайну ложку кокосової олії, 1 чайну ложку реп'яхової оліїа, 3 краплі розмаринової, 3 краплі тим'янової і 3 краплі іланг-ілангової ефірних  олій. Суміш втирати в коріння волосся за 20 хв до миття голови.

Інше застосування:

Будучи прекрасною мазевою основою, кокосова олія широко використовується для виробництва косметичних засобів, маргарину, супозиторіїв, а також застосовується в кулінарії. Вона високо цінується за свої очищаючі і піноутворюючі властивості. Мило, приготоване на кокосовій  олії – єдине з мил, що піниться в солоній воді.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку