Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія ефірна розмарину 10 мл
59,90 ₴

Інструкція до препарату Олія ефірна розмарину 10 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 25.06.2024
Перевірено
Опис

ОЛІЯ ЕФІРНА РОЗМАРИНОВА

Отримують:

методом парової дистиляції з свіжих квітучих верхівок однорічних пагонів (іноді переробляють тільки листя) розмарину лікарського — Rosmarinus officinalis L. , родина ясноткові (губоцвіти) — Lamiaceae (Labiatae). Свіжий матеріал переганяють невідкладно, так як він легко піддається бродінню, втрачаючи частину аромату.

Походження рослини:

Середземномор'я

Поширення рослини:

Є характерним елементом природної рослинності Середземномор'я. Дуже часто зустрічається у Криму, Закавказзі, рідше в Середній Азії. Культивується як лікарська та ефірно-олійне рослина в субтропічних і тропічних районах Європи, Америки, Закавказзя, Середньої Азії.

Властивості олії:

Безбарвна або злегка жовтувата легкоподвижна рідина з пекучим пряним смаком і сильним трав'янисто-м'ятним запахом з деревно-бальзамічним відтінком. Запах – сильний і різкий, при достатньому розведенні - приємний.

Основні компоненти олії:

α- і β-пінен, камфен, цимол, 1,8-цинеол, лімонен, камфора, борнеол, терпінеол, борнілацетат, β-каріофілен, ізоалантолактон.

Дія:

загальностимулююча, тонізуюча, антидепресивна, гіпертензивна, кардіотонічна, антисептична, бактерицидна, протигрибкова, протизапальна , відхаркувальна , в'яжуча, спазмолітична, гепатопротекторна, жовчогінна, сечогінна потогінна, вітрогінна, антиоксидантна, детоксикуюча, болезаспокійлива, ранозагоювальна, протиревматична , протинабрякова, розсмоктуюча, інсектицидна.

Розмарин – «аромат серця». Найяскравіше і неперевершене цілюща якість розмарину – оптимізація кровообігу. Застосування розмариновї олії сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, зняттю судинних спазмів, тонізації роботи серця, посиленню крово - і лімфообігу. Будучи потужним вегеторегулятором, розмаринова олія ефективна при нейроциркуляторній дистонії. Оптимізуючи коронарний кровотік, олія розмарину послаблює явища кисневого голодування серцевого м'яза, надаючи сприятливу дію при ішемічній хворобі серця. Воно також покращує мозковий кровообіг, усуває перевтома очей і підвищує гостроту зору. Кілька підвищуючи артеріальний тиск, сприяє нормалізації зниженого артеріального тиску, усуненню гіпотонічного запаморочення і виведення з непритомного стану. Усуває запалення судин при варикозному розширенні вен, геморої, флебіті, а також позитивно діє при анемії. Покращуючи кровообіг в м'язах, усуває «м'язове похмілля» після інтенсивних фізичних навантажень, сприяючи вимивання накопиченої в м'язах молочної кислоти. Робить м'язи еластичними, запобігає травматичному їх перерозтягненню під час тренувань, робить більш ефективними вправи на розтяжку. Є хорошим протизапальним та протинабряковим засобом.

Стимулює процеси травлення і оптимізує роботу органів травлення, підвищуючи функціональну активність шлунку, кишечника, печінки і жовчного міхура. Регенерує тканини печінки. Маючи жовчогінну дію, сприяє усуненню застійних явищ в печінці і жовчному міхурі, усуває запальні процеси і запобігає утворенню конкрементів у жовчному та сечовому міхурі.

Чинить антиоксидантну дію, запобігаючи появі вільних радикалів і сприяючи виведенню їх з тканин, що попереджує передчасне старіння організму. Олія нормалізує підвищені показники перикисного окислення ліпідів за рахунок зниження рівня дієнових кон'югатів, дієнових кетонів та підвищення активності каталази.

Розмаринова олія надає антисклеротичну дію, зменшуючи коефіцієнт атерогенності, сприяючи зниженню рівня загальних ліпідів і бета-ліпопротеїдів у крові.

На нервову систему діє тонізуюче. Посилюючи мозковий кровообіг, покращує живлення нервових клітин. Сприяє поліпшенню пам'яті, підвищення концентрації уваги, активації розумових процесів, усунення фізичної та розумової втоми. Є прекрасним засобом при амнезії, застосовуваним для ліквідації «дірок» в пам'яті. Допомагає запам'ятовувати іноземні слова, імена, числа. Підсилює інтуїцію. Впорядковує думки і прояснює розум, викликаючи відчуття ясності в голові. Полегшує головний біль і мігрень. Усуває запаморочення, викликані судинними спазмами. Сприяє відновленню тонусу тимчасово паралізованих кінцівок, а в окремих випадках - відновлення функції мови, слуху і зору. Є знеболюючим засобом, позбавленим вираженого седативного дії.

Аромат розмаринового масла дозволяє ефективно регулювати емоційний фон, усунути стресові реакції і постстресову напругу. Створює умови для більш легкого подолання психологічних бар'єрів і проблем. Усуває надмірну сором'язливість, непевність у своїх силах. Допомагає подолати апатію. Є прекрасним засобом від ранкового поганого настрою. Надає впевненість у собі, повертає згаслий інтерес до життя, спонукає до активного способу життя.

Розмаринова олія - потужний стимулятор захисних сил організму підвищує як імунологічну реактивність, так і неспецифічну резистентність.

Є сильним антисептиком: його «фенольний коефіцієнт дорівнює 5,2, тобто воно сильніше фенолу (карболової кислоти) в 5,2 рази. Ароматизація приміщень зменшує в них кількість хвороботворних мікроорганізмів і перешкоджає поширенню інфекцій під час епідемій. На органи дихання має протизапальну, пом'якшувальну та протикашльову дію. Зігріває, полегшує бронхіальні та астматичні спазми.

Олія нормалізує менструальний цикл і полегшує передменструальний синдром. Стимулює і нормалізує мізерні менструації. Може послаблювати менструальні спазми. Афродизіак.

Має виражену тонізуючу дію на шкіру. Стимулює місцевий кровообіг і оновлення клітин. Сприяє загоєнню ран, а в подальшому розсмоктуванню рубців і шрамів. Усуває ороговілі і пом'якшує грубі ділянки шкіри, відновлює ніжність і еластичність шкіри, розгладжує зморшки і складки, вирівнюючи шкірний рельєф. Володіючи сильним стягуючим (тонізуючим і зв'язуючою) дією, олія позитивно впливає на в'ялу шкіру, знімає набряклість, одутлість. Покращує живлення шкіри голови, стимулює ріст волосся і затримує їх випадання. Викликає скорочення пір, зменшує гіперсекрецію сальних залоз, нормалізує стан жирної і нечистої шкіри з відкритими порами, перешкоджає утворенню камедонов, усуває лупу при жирній себореї.

Володіючи сильними антисептичними властивостями, олія сприяє швидкому загоєнню ран, усунення вугрів, фурункулів, абсцесів, флегмон, висипу бактеріальної та вірусної етіології. Сильнодіючий противоцеллюлитное засіб, що поліпшує кровообіг і сприяє виведенню токсинів з жирової тканини.

Показання до застосування:

Ішемічна хвороба серця, кардіоневроз, тахікардія, знижений артеріальний тиск, вегето-судинна дистонія, варикозне розширення вен (якщо немає вузлів і запалень), геморой, флебіти.

Високі розумові навантаження, розумове перенапруження і перевтома, занепад інтелектуальних сил, порушення пам'яті, зниження концентрації уваги, стрес, апатія, депресія, істерія, неврастенія, кардионеврози, вегето-судинна дистонія, гіпотонія, головний біль, невралгії.

Камені в жовчному міхурі, застійні явища в печінці, гепатит, цироз, жовчокам'яна хвороба, жовтяниця, дискінезія жовчних шляхів, коліт, диспепсія, метеоризм, шлункові болі, запори, проноси, гастроентерит, диспепсія, метеоризм, цистит, профілактика утворення піску і каменів у жовчному міхурі.

Застуда, бронхіальна астма, хронічний бронхіт, грип, ГРЗ, кашель, синусит, коклюш, профілактика ОРЗ і грипу.

Атеросклероз, ревматизм, ревматоїдний артрит, подагра, м'язові болі і спазми, міозити, остеохондроз, втома перенапружених м'язів, набряки.

Порушення менструального циклу, болісні менструації, білі. Фригідність, імпотенція.

Прекрасний засіб для догляду за жирною, пористою, ураженої камедонами шкірою, схильною до порушень місцевого кровообігу. Лікує дерматити, різні запалення і подразнення шкірного покриву, абсцеси, флегмони, рани, опіки, рубці, грибкові захворювання, вугровий і фурункулезний висип, екзему, гнійні рани. Використовується при догляді за волоссям для запобігання випадіння волосся й утворення лупи.

Ефективна при целюліті і ожирінні.

Літній вік, підвищення адаптаційних можливостей організму до нових кліматичних умов, метеопатичні реакції, десинхронози. Використання олії особливо корисно для людей, довгостроково працюючих з комп'ютером.

Способи застосування:

Для розтирань використовують 2 % спиртовий розчин ефірної олії.

Для масажу 5-7 крапель на 10 мл жирової основи.

Для компресів — 5-7 крапель на 1 склянку теплої води.

У ванну — 10-15 крапель ефірної олії, попередньо змішаної з емульгатором (1/4—1/3 склянки молока, сироватки, розчину меду, кухонної або морської солі).

В аромалампу — 3-5 крапель.

Для інгаляцій 3-5 крапель. При гострих респіраторних захворюваннях розмаринова олія дуже добре поєднується з евкаліптовою і м'ятною ефірними оліями у співвідношенні 1:1:1).

Для збагачення кремів, мазей, шампуню — 3 краплі на 10 мл основи.

Навіть при відсутності аромалампи або при наявності протипоказань до прийняття ванн можна додати кілька крапель розмаринової ефірної олії в холодну воду і сильно розтерти тіло губкою, що призведе до стимуляції кровообігу в слабких м'язах і холодних кінцівках.

Інше застосування:

Застосовується як компонент парфумерних композицій, віддушок для мила, косметичних засобів та товарів побутової хімії, а також в медицині, фармацевтичній та харчовій промисловості, виробництві алкогольних і безалкогольних напоїв.

Поєднується з оліями:

базиліка, герані, материнки, їли, імбиру, кедра, коріандру, кориці, лаванди, ладану, лимонної трави, майорану, меліси, мирта, м'яти, петитрейна, ялиці, сосни, чебрецю, шавлії, цітронелли, різних цитрусів (апельсина, грейпфрута, мандарина та ін).

Компліментарні олії – вербена, лаванда, кориця, сосна.

Запобіжні заходи:

Не застосовувати під час вагітності та дітям до 6 років. Використовувати в малих дозах, надлишок може викликати судоми і епилептичні припадки. Категорично протипоказано застосування розмаринової ефірної олії при епілепсії і підвищеній судомній готовності. Не рекомендується застосування олії при гіпертонічній хворобі, так як можливі підйоми артеріального тиску. Для попередження стрибків тиску при використанні розмаринової олії паралельно вводиться ефірна олія гіпотензивної дії, наприклад, іланг-ілангове або майоранове. У чутливих людей запах розмарину у великих дозах може викликати запаморочення. У деяких людей розмаринова олія може викликати алергічні реакції, тому його необхідно перевіряти на індивідуальну переносимість. Може нейтралізувати дію гомеопатичних препаратів.

Умови зберігання:

Ефірні олії зберігаються у щільно закупорених флаконах з темного скла при кімнатній температурі в недоступному для дітей місці. Уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку