Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія ефірна евкаліптова 20 мл
107,40 ₴

Інструкція до препарату Олія ефірна евкаліптова 20 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 26.05.2024
Перевірено
Опис

ОЛІЯ ЕФІРНА ЕВКАЛІПТОВА

Властивості масла:

Евкаліптова ефірна олія евкаліпта кулькового (EucaliptusglobulusLabill. ), — легко рухлива, прозора, безбарвна або злегка забарвлена в жовтуватий колір рідина з сильним, свіжим, характерним запахом камфорних тонів. Олія з інших видів евкаліпта може дещо відрізнятися за ароматичним букетом, а його колір може варіювати від безбарвного до червонуватого і коричневого. Ефірні олії різних видів евкаліптів володіють подібними фармакологічними властивостями і використовуються в ароматерапії аналогічно.

Основні компоненти олії:

Головним компонентом евкаліптової ефірної олії є 1,8-цинеол (65-85%). Кількість монотерпенових вуглеводнів, серед яких переважає α-пінен, зазвичай не перевищує 16%. Відзначено наявність пинокарвона (1-3%), пинокарвеола (2-4%), аромадендрена (до 1,5%), глобулола (більше 0,7%), альфа-терпинил ацетату (до 1%) та інших сполук.

Дія:

антисептична, антибактеріальна, противірусна, протизапальна, болетамувальна, спазмолітична, діуретична, відхаркувальна, жарознижувальна, потогінна, ранозагоювальна, протиревматична, антипаразитарна.

Олія володіє сильним антибактеріальним ефектом. Ароматизація повітря евкаліптовою олією є ефективним засобом знезаражування і дезодорування повітря в приміщенні. Розпорошення 2 % емульсії ефірної олії вбиває 70 % стафілококів. Це дозволяє використовувати її для профілактики зараження повітряно-крапельними інфекціями і лікування багатьох інфекційних захворювань.

Дослідженнями вітчизняних вчених встановлено імуномодулюючу та антиканцерогенна дія евкаліптової олії. Вона підвищує активність як Т-, так і В-ланки імунітету. Її застосування показане при зниження неспецифічної резистентності організму і вторинних імунодефіцитах.

Гарячі і холодні інгаляції дозволяють швидко і ефективно усунути запальні і застійні явища в органах дихання і носоглотки, очистити дихальні шляхи і позбутися нежиті та кашлю при трахеїті, бронхіті, запаленні і туберкульозі легенів. Інгаляції і полоскання усувають запалення, надають знеболюючу і жарознижуючу дію при ангіні, тонзиліті, ларингіті, синуситі, риніті, застуді, лихоманці.

Ванни з евкаліптовою олією швидко і ефективно усувають інфекційні запалення сечостатевої системи (цистит, уретрит, колибациллез, молочниця). У жінок олія нормалізує лужний баланс піхви, перешкоджає розвитку молочниці. Є протиерозійним засобом.

Нормалізує вуглеводний обмін і м'яко знижує рівень цукру в крові.

Сприяє насиченню крові киснем і є ефективним засобом від головного болю, пов'язаного з духотою, гіподинамією і втомою.

Знімає м'язову напругу після фізичних навантажень. Є хорошим протиревматичним засобом, що усуває набряклість і біль у суглобах при артритах.

Евкаліптова олія чинить сильний вплив на нервову систему і емоційний фон. Різкий камфорний запах евкаліпта будить резервні сили організму, усуває сонливість і підвищену стомлюваність, підсилює концентрацію уваги і покращує розумову діяльність. Вважається ароматом продуктивного мислення і логіки. Олія покращує настрій і усуває депресію. Її застосування показане при емоційних перевантаженнях, підвищеної стомлюваності, загальмованості, сонливості, «ранковій буркотливості» і частих перепадах настрою. У давнину цей аромат використовували як засоби «від повільності і меланхолії». Біоенергетики вважають, що евкаліпт звільняє від пелени ілюзій і допомагає осягнення реальності, нарощує енергію, відповідальну за позбавлення від хвороб і страждань, веде до довголіття і досягнення більш високого рівня буття.

Нормалізує роботу сальних залоз. Відбілює і дезодорує шкіру. Завдяки протизапальній та антисептичній дії олія ефективно справляється з різними шкірними інфекціями і запаленнями. Допомагає при фурункульозі, вугрової висипки і герпесі. Дезінфікує, знеболює і регенерує ушкоджені ділянки шкіри після опіків і обморожень. Усуває хімічні опіки, пов'язані з попаданням на шкіру нерозбавлених «жорстких» ефірних олій (чебрецю, материнки, кориці, гвоздики, деревію, лимонника, полину). Для запобігання сильної дратівної дії первинного застосовуваних ефірних олій рекомендують до них додавати евкаліптову олію (1 крапля олії евкаліпта на кожні 7 крапель нового аромату, іноді додають до 25% евкаліптової олії). Евкаліптова олія перешкоджає випаданню волосся, усуває лупу.

Відлякує комах (комарі, москіти, мурахи).

Показання до застосування:

Респіраторні захворювання, застуда, грип, ангіна, бронхіт, синусит, кашель, головний біль, підвищена стомлюваність, сонливість, зниження неспецифічної резистентності організму, вторинні імунодефіцити, м'язовий біль, погіршення рухливості суглобів, артрити, невралгії, ревматизм, радикуліт, плексит.

Застосування евкаліптової олії дає позитивні результати при малих радіаційних ураженнях, цукровому діабеті, мігрені, порушення ліпідного обміну (наприклад, метаболічних порушеннях, пов'язаних з підвищеним утворенням та накопиченням продуктів перекисного окиснення ліпідів). Як антипаразитарний засіб при педикульозі і кишкових паразитів (аскариди, гострики), а також в якості реппелента для відлякування комарів, москітів та мурах.

У дерматології й косметиці олію використовують як антисептичний, протизапальний, регенеруючий і дезодоруючий засіб. При кору, оперізуючому лишаї, вітряній віспі, вугрової висипки, фурункульозі, герпесі ефірну олію можна наносити на уражені ділянки тіла в нерозведеному вигляді. Для лікування флегмон, ерозивно-виразкових ушкоджень слизових оболонок (стоматити, гінгівіти), фурункулів, карбункулів, ран, опіків ефективно використовувати аплікації і компреси з евкаліптовою олією.

Збагачені олією мазі, креми, тоніки, шампуні, ополіскувачі використовують при проблемній шкірі, відкритих порах, гіперпігментації, лупи, вугрової висипки, а також для зміцнення волосся.

Олія також використовується для відбілювання шкіри, дезодорування шкірних покривів і гігієни порожнини рота.

Способи застосування:

  • В аромалампу - 2-5 крапель на 15 м2 площі приміщення.
  • Для інгаляцій – 1-2 краплі,тривалість процедури 4-7 хвилин.
  • На аромамедальйон-2-3 краплі.
  • Для полоскань і компресів - 10-15 крапель на 1 склянку кип'яченої води.
  • У ванни - 4-7 крапель олії, попередньо змішаного з емульгатором (1/4—1/3 склянки молока, сироватки, розчину морської або кухонної солі).
  • У саунах - 4-5 крапель на 15 м2.
  • Для масажу - 7-10 крапель на 10 мл базисної олії, можна з додаванням 10 крапель розмаринової олії (при травматизм, артритах).
  • Для рефлексомассажа - олію евкаліпта змішати з транспортним маслом в пропорції 1:1.
  • Для спринцювання -3-5 крапель евкаліптової олії додати 1/2 чайної ложки соди і розчинити в 200 г кип'яченої води.
  • Для розтирання грудей 0,5-2 мл евкаліптової олії розводять у 25 мл мигдалевої олії. Процедуру проводять при грипі, застуді, бронхіті.
  • Для збагачення кремів, тоніків, шампунів — 3-10 крапель на 5-10 мл основи.

Інше застосування:

Евкаліптова олія є джерелом промислового отримання цинеолу. Його широко використовують як отдушку для мила, дезодорантів, туалетної води, зубної пасти, а також застосовують у харчовій промисловості. Виділений з олії чистий цинеол в медицині використовується під назвою евкаліптол.

Кора деяких видів евкаліптів йде на виробництво паперу, а також використовується для промислового виділення дубильних речовин. Щільна і тверда деревина йде на будівництво суден, на шпали, на рукоятки до різних інструментах (на сокирки тощо) і виробництво паперу.

Майже всі види евкаліпта багаті червоним гострим, пекучим соком, що йде в сухому вигляді в продаж під назвою австралійського кіно.

Поєднується з оліями:

апельсина, гіркого апельсина, ветиверії, герані (пеларгонії), кедра, лимона, майорану, неролі, петітгрейна, розмарину, рожевого дерева, кмину.

Для психосоматичної регуляції і при опіках її добре поєднувати з лавандовою, а при гострих респіраторних захворюваннях - з сосновим ефірними оліями.

Компліментарний аромат - неролі.

Запобіжні заходи:

Не використовувати олію при високому артеріальному тиску, епілепсії, а також дітям до 6 років. Хоча і вважається, що евкаліптова олія безпечно після чотиримісячного терміну вагітності, все ж під час вагітності краще утриматися від його застосування. Перед використанням олії необхідно перевіряти індивідуальну чутливість, так як можливі алергічні реакції. При зовнішньому застосуванні олія може викликати роздратування шкіри, тому його не слід наносити на гіперчутливість шкіру. Евкаліптову олію не можна застосовувати одночасно з хіміотерапевтичним лікуванням онкопатологій. Не слід поєднувати застосування евкаліптової олії з лікуванням гомеопатичними препаратами з-за втрати їх ефективності.

Дотримуватися обережності при наявності домашніх тварин. Так, олія евкаліпта легко проникає через шкіру кішок і може бути для них смертельною.

Умови зберігання:

Ефірні олії зберігаються у щільно закупорених флаконах з темного скла при кімнатній температурі в недоступному для дітей місці. Уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Термін зберігання:

при дотриманні герметичності упаковки – понад 5 років.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку