Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія Ароматика Жожоба, 50 мл
151,00 ₴

Інструкція до препарату Олія Ароматика Жожоба, 50 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 30.05.2024
Перевірено
Опис

Олія Ароматика Жожоба (Oleum Simmondsiae) інструкція по застосуванню

Склад

Simmondsia Chinensis Seed Oil.

Не містить консервантів, барвників та синтетичних домішок.

Олію жожоба (Oleum Simmondsiae) отримують методом пресування з подальшою фільтрацією з насіння вічнозеленого чагарнику симмондсії китайської (Simmondsia chinénsis), родина Сіммондсієві (Simmondsiaceae), який росте в посушливих районах південної частини Північної Америки. У м'ясистих сім'ядолях насіння цієї рослини є значна кількість рідкого воску (ефірів жирних кислот і спиртів), який більше ніде у рослинному світі невідомий. Це рослина-довгожитель, може жити понад 100 років і навіть досягати 200-річного віку.

Симмондсія росте в пустельних і напівпустельних районах на південному заході США і в Північно-Західній Мексиці. Оскільки вона дуже невибаглива до ґрунтових умов, вкрай засухо- і солестійкого, то її культура налагоджена в пустельних районах. Сировина для виробництва рослинної олії жожоба ТМ Ароматика поставляється з Аргентини.

Зовнішній вигляд і склад олії жожоба

Ця олія має дуже легкий, майже непомітний запах, яскраво золотистий колір і змінює свої фізичні характеристики в холоді, застигаючи до стану воскоподібної пасти та знову стаючи рідкою (відносно, звичайно) в теплі.

У складі жирної олії жожоба (рідкого воску) є жирні кислоти – гадолеїнова (65-80%), ерукова (10-22%), олеїнова (5-15%), нервонова (до 3,5%), пальмітинова (до 3%), пальмітолеінова (до 1%), бегенова (1%) та інші (до 3%), а також ефіри жирних кислот, амінокислоти, колаген, вітамін Е. Завдяки такому складу вона очолює рейтинг рослинних олій по цінності та корисності.

В наші дні унікальний рідкий рослинний віск придбав найбільше значення як замінник спермацету – рідкого тваринного воску, одержуваного з голови кашалота. Спеціальні дослідження американських вчених показали, що в хімічному складі та властивостях рідкого воску жожоба і спермацету є багато спільного.

Олія дуже стійка до прогоркання. Ця властивість пояснюють значним вмістом вітаміну Е, який є сильним антиоксидантом. Щоб запобігти прогоркання та окислення рослинної олії та продовжити термін придатності інших жирних олій рекомендується додавати до них 1-2% олії жожоба.

Способи зовнішнього застосування

Олія жожоба використовується у чистому вигляді або додається в кількості від 1-5% до інших рослинних олій (якщо Ви не знали чи можна змішувати рослинні олії, то краще її комбінувати з мигдалевою, персиковою, абрикосовою, виноградних кісточок та ін.), для збагачення косметичних засобів (10-15% олії жожоба в креми, лосьйони та 5-10% – в шампуні та бальзами), а також в якості основи для розчинення ефірних олій.

Домашні рецепти від Ароматики

Олія для догляду за шкірою: безпосередньо після прийняття водних процедур або сонячних ванн олія використовується в чистому вигляді у суміші (1:1) з рослинними оліями (авокадо, мигдалевою та іншими рослинними оліями) або як основу для розчинення ефірних олій.

Для щоденного догляду за шкірою будь-якого типу: змазувати шкіру чистою олією жожоба, сумішшю з іншими рослинними оліями (авокадо, мигдалевою, персиковою, абрикосовою та ін.) або додати до 1-2 столових ложок основи по 1 краплі ефірних олій апельсинової, ліметової, рожевого дерева або трояндової.

Олія навколо очей: використовується в чистому вигляді або з додаванням до 1-2 столових ложок олії-основи по 1-2 краплі ефірних олій трояндової та санталової або неролієвої та ліметової.

Олії для обличчя:

  • краще використовувати олію жожоба в суміші з олією авокадо або мигдалевою (1:1), як основу до 1-2 столових ложок додати по 1-2 краплі ефірних олій ліметової, м'яти перцевої, фенхелевої, або неролієвої, сосни сибірської (або альпійської), або неролієвої, сосни сибірської (або альпійської), ліметової. Змазувати шкіру 1-2 рази на день;
  • аналогічним способом або у вигляді маски та аплікації. До 1-2 столових ложок основи додати по 1-2 краплі ефірних олій санталової, апельсинової, ромашкової;
  • до 1-2 столових ложок олії жожоба додати по 1-2 краплі ефірних олій кедрової та каяпутової або лавандової та гвоздичної. Змазувати шкіру 1-2 рази на день.

При втраті еластичності шкіри: змазувати проблемні ділянки олією жожоба або її сумішшю з іншими рослинними оліями, або з додаванням до 1-2 чайних ложок основи 2-3 краплі ефірної олії розмаринової та по 1-2 краплі лавандової, м'яти перцевої та гвоздичної. Цю суміш втирати в проблемні ділянки шкіри. Для профілактики на 2 столові ложки основи додати по 1-2 краплі ефірних олій лимонної та мандаринової. Використовувати для втирання і масажу проблемних ділянок шкіри.

Для догляду за губами: до 1-2 столових ложок олії жожоба додати по 1-2 краплі ефірних олій ліметової, мелісової або м'яти перцевої або трояндової та мелісової. Щодня ранком і ввечері наносити олію на губи, злегка масуючи.

Для догляду за волоссям: змазувати злегка втираючи в корені волосся олію жожоба в чистому вигляді за 10-15 хв. до миття голови. Вимити волосся шампунем, збагаченим олією.

На гребінь: у чистому вигляді або в суміші з ефірними оліями: на 1 чайну ложку олії жожоба додати 2-4 краплі ефірної олії іланг-ілангової або ромашкової, або санталової, або апельсинової. Наносити на гребінь і прочісувати волосся 2-3 рази на день.

Запобіжні заходи

тільки для зовнішнього застосування. Оскільки олія жожоба стимулює ріст волосся, жінкам з проявами гіпертрихозу на обличчі (поява небажаного волосся), рекомендується застосовувати її, розбавляючи будь-якою іншою рослинною олією в 10 разів (тобто 1 частина олії жожоба на 9 частин іншої жирної олії).

Протипоказання

індивідуальне несприйняття олії жожоба.

Умови зберігання

зберігати щільно закритою, у недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °С. Уникати потрапляння прямого сонячного проміння. При температурі зберігання нижче +5 °С може утворитися осад, який при нагріванні олії до +23 °С зникає. Шийку флакона протирати серветкою для запобігання згіркнення.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку