Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія абрикосових кісточок 50 мл
154,70 ₴

Інструкція до препарату Олія абрикосових кісточок 50 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 26.05.2024
Перевірено
Опис

Олія абрикосових кісточок (Oleum Armeniacae)

Отримують з кісточок абрикоса звичайного - Armeniaca vulgaris Lam. (сімейство рожеві – Rosaceaе). В насінні (кісточках) абрикоса вміст олії становить 45-50 %. З 100 кг сировини отримують 20-30 кг масла.

Короткий опис рослини:

Це листопадне дерево або кущ з черговими округло-яйцевидними листям та білими або рожевими двостатевими квітками. Плід – оранжева або жовта м'ясиста кістянка.

Поширення рослини:

У дикорослому стані зустрічається на Кавказі і Середній Азії. Культивується в багатьох країнах.

Властивості і склад олії:

Абрикосова олія – не висихаюча світло-жовта рідина з легкою текстурою і питомою вагою 0,915–0,919, без запаху і з приємним маслянистим смаком. За складом абрикосова олія близька до персиковї та мигдальної. У ній міститься 58 - 74 % лінолевої, 30-34 % ліноленової, 4-7 % пальмітинової жирних кислот.

Дія та показання до застосування олії:

Абрикосова олія є гарним джерелом вітамінів і мінералів. Вона відрізняється низькою кислотністю і невеликою в'язкістю, що сприяє легкому проникненню в шкіру. Її використовують як живильний, зволожуючий, омолоджуючу, регенеруючу засіб для шкіри. У складі косметичних засобів олію застосовують для догляду за шкірою будь-якого типу, особливо дитячої, чутливої і сухої. В якості зволожуючого і поживного   абрикосову олію використовують для догляду за втомленою і в'ялою шкірою на тілі, а також за проблемними ділянками, які мають схильність до втрати пружності і еластичності. Використовується в складі парфюмерно-косметичних засобів, абрикосова олія сприяє усуненню зморшок навколо очей і збереженню здорового і красивого кольору обличчя. В якості протизапального і регенеруючого засобу її застосовують для відновлення епідермісу при саднах, опіках і тріщинах, а також в масажних композиціях при целюліті.

Способи застосування:

Абрикосова олія застосовується як у чистому вигляді, так і у складі сумішей з іншими жирними оліями. Її використовують як базову олію для створення композицій з натуральними ефірними оліями, а також для збагачення готових косметичних засобів - кремів, масок, шампунів, бальзамів для губ. Олія застосовується у вигляді аплікацій, пов'язок, змазувань, масажних і косметичеких сумішей.

Масаж. Абрикосова олія використовується в чистому вигляді або як жирова основа для аромакомпозицій (до 1 столової ложки абрикосової олії додати 3-6 крапель однієї або суміші з декількох ефірних олій у відповідності з поставленим завданням). Абрикосова жирна олія, збагачена ефірними оліями  апельсина, мандарина, кипариса, розмарину, ялівцю або грейпфрута є хорошим антицелюлітним засобом. Ефірні олії ромашки або лаванди на основі абрикосової олії(1-2 краплі на 1 столову ложку) показані для легкого лікувально-профілактичного масажу грудних дітей при ГРВІ.

Для масок і аплікацій абрикосову олію можна застосовувати самостійно або в якості жирової основи для аромакомпозиціі з вибраними ефірними оліями (2-3 краплі ефірної олії на 10 г жирової основи). На обличчя, шию або інші ділянки тіла наносити маску або накладати просочені олією або арома сумішшю серветки на 15-30 хв 1-2 рази на день.

Аплікація для усунення зморшок навколо очей. До 1 столовій ложці абрикосової олії додати по 1-2 краплі санталової, рожевої, неролієвої або лиметтової ефірних олій.

Для усунення сухих бляшок і висипань на шкірі у грудних дітей процедури проводять арома сумішшю, що складається з 50 г абрикосової жирної олії (або суміші абрикосової з мигдальною у співвідношенні 1:1) і 2 крапель ромашкової або неролієвої ефірної олії.

Інше застосування:

Поряд з персиковою і мигдальною, абрикосова олія використовується в якості розчинника камфори та інших жиророзчинних речовин, що вводяться в організм ін'єкційним способом.

Протипоказання:

до використання абрикосової олії немає, крім випадків індивідуальної непереносимості окремих її компонентів.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку