Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Кохлеатон 300 мг капсули №30
1 065,50 ₴
Інструкція до препарату Кохлеатон 300 мг капсули №30
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Автор: Громадська Яна
Автор: Кортунова Юлія
Оновлено: 26.05.2024
Перевірено
Опис Додаткова інформація
Кохлеатон інструкція по застосуванню
Склад
1 біло-біла капсула містить Пікногенол/Руcnogenol (екстракт з кори французької приморської сосни стандартизований - 70% проантоціанідінів) - 50 mg/мг; магнію лактат - 50 mg/мг, Кватрефолік/Quatrefolic: глюкозамінова сіль (6S)-5 метилтетрагідрофолієвої кислоти - 246.7 µɡ/мкг, що еквівалентно 133.3 µɡ /мкг (33% РДП*) фолієвої кислоти (вітамін В9).
1 біло-голуба капсула містить Пікногенол/Руcnogenol (екстракт з кори французької приморської сосни стандартизований - 70% проантоціанідінів) - 50 mg/мг; магнію лактат - 50 mg/мг; мелатонін - 3 mg/мг;
Кватрефолік/Quatrefolic*: глюкозамінова сіль (6S)-5 метилтетрагідро-фолієвої кислоти) - 246.7 р/мкг, що еквівалентно 133.3 р/мкг (33% РДГ*) фолієвої кислоти (вітамін В9).
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний (Е551), целюлоза мікрокристалічна (Е460), кальцію стеарат (Е470); оболонка капсули: желатин.
Вироблено із сертифікованої європейсько сировини.
*% - рекомендована добова потреба міститься у 3-ох капсулах продукта.
Пікногенол/Руcnogenol є зареєстрованою торговою маркою Horphag Research Ltd, Франція.
Використання цього продукту може бути захищено одним або декількома патентами США та іншими міжнародними патентами. Кватрефолік*/Quatrefolic є зареєстрованою торговою маркою Gnosis S.p.A, Італія.
До складу «Кохлеатону"» входить Пікногенол/Руcnogenol розроблений компанією Horphag Research Ltd., Франція та вироблений Biolandes Aromes, Франція; Кватрефолік/Quatrefolic - інноваційна розробка італійської компанії Gnosis Bioresearch S.r.I., Італія.
Додаткова інформація
Приглухуватість — це стійке зниження слуху від незначного до повного випадання звуко - сприйняття, на тлі якого ускладнюється сприйняття оточуючих звуків і промова. Розрізняють вроджену та набуту приглухуватість. При сенсоневральній приглухуватості порушення відбуваються на рівні внутрішнього вуха (завиток і т.д.). До набутої сенсоневральної приглухуватості відносять: зниження слуху через прийом ототоксичних ліків, тривалого впливу гучного шуму, акустичної травми (одномоментний вплив дуже інтенсивного шуму), хвороба Меньєра, пресбіакузіс (вікове зниження слуху) та ін.
Незалежно від причин розвитку. приглухуватості, однією з основних причин її формування вважається недостатність кровообігу у внутрішньому вусі. Коротко механізм розвитку зниження слуху можна виразити наступною схемою:
Усунення шкідливої дії даних механізмів може перешкоджати утворенню незворотних змін і стійкого зниження слуху. Втручання можуть бути спрямовані на запобігання початкового утворення АФК, підтримання кохлеарного кровотоку або блокування загибелі клітин.
Кохлеатон — це багатокомпонентний продукт, який впливає на основні механізми порушення слуху та приводить до істотного поліпшення клінічного стану. Численні дослідження по кожному компоненту лягли в основу доказової бази Кохлеатон.
1. Пікногенол — стандартизований екстракт кори французької морської сосни, формула якої складена з постійних пропорцій проантоціанідінів - біофлавоноїдів та органічних кислот.
Разом ці інгредієнти дають Пікногенол чотири основних властивості:
- потужний антиоксидантний ефект, завдяки проантоціанідінам, які присутні в Пікногенол;
- натуральний протизапальний ефект;
- виробництво колагену і гіалуронової кислоти, що сприяє зниженню патологічно підвищеної проникності капілярів, стабілізації стінок капілярів і протидіє утворенню набряків;
- підвищення рівня ендотеліального оксиду азоту, який розслаблює і захищає кровоносні судини, підвищуючи кількість крові, що надходить до завитки, і тим самим бореться з гіпоксією.
За даними PubMed.gov, з 1965 року було проведено 310 досліджень Пікногенол, коли ця формула була вперше випущена. Наприклад, у дослідженні, яке було проведене Luzzi R y 2014 році за участю пацієнтів з хворобою Меньєра, через 3 місяці у 45,4% пацієнтів, які використовували Пікногенол, повністю були відсутні симптоми захворювання, а через 6 місяців у 87,3% пацієнтів, спостерігалася повна безсимптомність (р <0,05)'.
2. Мелатонін впливає на внутрішнє вухо через такі механізми як:
- нейтралізація вільних радикалів і стимулювання активності різних антиоксидантних ферментів (зменшення утворення АФК);
- модулююча дія на центральну нервову систему, що призводить до захисного механізму вІд надмірного симпатичного тонусу;
- покращує перфузію лабіринту, тим самим захищає внутрішнє вухо від гіпоксії;
- впливає на скелетний мʼяз, знижуючи мʼязовий тонус, що послаблює шум у вухах мʼязового походження, що виникає при тонічних скороченнях барабанної перетинки.
Декілька досліджень у населення похилого віку показали, що крім помітного зниження кровотоку в системі кровообігу, яке призводить до зниження напруги кисню в тканинах і підвищення АФК, також з віком у плазмі значно знижується рівень мелатоніну, що позбавляє організм однієї з його найпотужніших антиоксидантних сполук, які можуть сприяти появі вікового
зниження слуху.
Результати клінічних досліджень Lucieny Silva et al (2020)2, вказують на те, що використання мелатоніну може бути альтернативним засобом для уповільнення ефектів вікового зниження слуху. У дослідженні Hurtuk Agnes et al. (2011)3 мелатонін надавав позитивний ефект у пацієнтів з хронічним шумом у вухах, статистично знижуючи інтенсивність шуму/дзвону у вухах.
3. Магній. Доведено, що дефіцит магнію збільшує сприйнятливість до раптової втрати слуху.
- по своїй природі магній є антагоністом кальцію і тому блокує надмірне виділення кальцію, як у волоскових клітинах, так і в кохлеарній судинній мережі, обмежуючи виснаження енергії клітин і викликаючи розширення артеріол. Завдяки цим механізмам магній не тільки бореться з ішемією, а й запобігає пошкодженню клітин, яке викликане гіпоксією;
- безпосередньо пригнічує вироблення вільних радикалів, тим самим демонструє захисний ефект від оксидативного стресу;
- завдяки своїм нейропротекторному та судинорозширювальному ефектам здатний запобігати, а також обмежувати втрату слуху, особливо після впливу шуму чи раптової нейросенсорно! приглухуватості. На відміну від інших засобів (таких як кортикостероди), він легко проникає
У дослідженні Nageris et al., (2004)4,5 оцінювали ефективність двох варіантів прийому препаратів у пацієнтів: перший - кортикостероїди та магній, а другий (контрольний) - кортикостероїди та плацебо. Дослідники відзначили, що у більшої кількості пацієнтів, які отримували магній, спостерігалося поліпшення слуху і в більшій мірі, ніж у контрольних пацієнтів. У дослідженні Yifei Cao et al., (2019)6 було показано, що більш високі рівні магнію в цільній крові повʼязані з більш низькими порогами слуху та меншим ризиком втрати слуху.
4. Фолієва кислота знаходиться в Кохлеатон у вигляді Кватрефолік/Quatrefolic — активного фолату четвертого покоління, який на відміну від традиційної фолієвої кислоти не потребує перетворення в метаболічно активний субстрат за допомогою багатостадійного процесу. Має більшу стабільність молекули, захищаючи її від гідролітичного розпаду, високу розчинність у воді, покращену біодоступність (=100%)
Низький фолатний статус корелює з глибоким окислювальним дисбалансом і порушенням метаболізму гомоцистеїну, що в кінцевому підсумку призводить до втрати слуху. Фолат допомагає знизити рівень гомоцистеіну, перетворюючи його в метіонін - амінокислоту, яка необхідна для синтезу білка. Без достатньої кількості фолату це перетворення сповільнюється, а рівень гомоцистену перевищує фізіологічні межі і веде до пошкодження клітин, у тому числі і завитка.
Підвищений рівень гомоцистеіну збільшує слухові пороги за рахунок пошкодження судинної мережі внутрішнього вуха, яке викликане порушенням метаболізму гомоцистеїну, підвищеним окислювальним стресом, обміном колагена7.Вживання фолатів запобігає крихкості судин за рахунок нормалізації синтезу колагену і окседативному стресу у внутрішньому вусі.
Дослідження Talip Talha Tanyeli et al ., (2019)8показало що фолати є потенційним засобом запобігання втрати слуху, який настає при прийомі ототоксичних препаратів. У численних клінічних і епідеміологічних дослідженнях, які були проведені університетами Вагенінген, Сіднея, Бостона, було продемонстровано, що додавання фолатів уповільнює зниження слуху розмовних частот, які пов'язані зі старінням.
Лiтература:
Luzzi R, Belcaro G,.Hu S, Dugall M, Hosoi M,_Cacchio М, lppolito Е, Corsi М «lmprovement in symptoms and cochlear flow with pycnogenol in patients wth Meniere's disease and tinnitus» Minerva Med.2014 Jun;105(3):245-54
Serra, Lucieny Silva Martins et al. "Role of melatonin in prevention of age-related hearing loss." PLoS ONE15 (2О2О): n. pag.
Hurtuk,.Agnes et al. "Melatonin: Саn it Stop the Ringing?" Annals of Otology, Rhinology & Lаrуngоlоgу 120 (2011):4ЗЗ - 44О
Nageris, Bеn l. et al "Magnesium Treatment for Sudden Hearing Loss." Annals of Otology, Rhinology & Lаrуngоlоgу 113 (2ОО4):672 – 675
Mousain-Bosc М, Roche М, Rapin J, Bali JP. Magnesium VitB6 intake reduces central nervous system hyperexcitability in children. J Am Coll Nutr. 2004; 23(5):545S-548S.
doi:10.1080/07315724.2004.10719400
Cао Y, Zhuang Y, Li C, et al. Higher serum magnesium concentration is associated with lоwеr hearing thresholds and risk of hearing loss аmong а Chinese population. Asia Рас J Clin Nutr. 2019; 28(4):754-760. doi:10.6133/apjcn.201912_28(4).0012
Martinez-Vega R, Garrido F, Partearroyo T, et al. Folic acid deficiency induces premature hearing loss through, mechanisms involving cochlear oxidative stress and impairment of homocysteine metabolism. FASEB J .2015; 29(2):418-432. doi:10.1096/fj.14-259283
Tanyeli TT, Karadaş H, Akyildiz I, et al. Effect of Folic Acid on Cisplatin-Induced Ototoxicity: A Functional and Morphological Study. J Int Adv Otol. 2019; 15(2):237-246
Рекомендовано
до раціону харчування як додаткове джерело антиоксидантів-поліфенолів (проантоціанідіни), мелатоніну, вітаміну В9, та мінералу магнію.
Сприяє поліпшенню кровообігу і стимулюванню обмінних процесів в тканинах головного мозку та органах слуху при наступних станах:
- набута гостра сенсоневральна приглухуватість;
- набута прогресуюча та флюктуюча хронічна сенсоневральна приглухуватість;
- хвороба Меньєра;
- стареча приглухуватість (зниження слуху, глухота, вушний шум, запаморочення, порушення слуху в галасливій обстановці, складнощі у сприйнятті і визначенні локалізації звуків, порушення переносимості невеликого шуму).
Має антиоксидантні, ангіопротективні, протизапальні та мʼякі заспокійливі властивості.
Вживати: враховані наукові дані про умови повноцінного засвоєння компонентів, тому добова норма розділена на три прийоми. Дорослим приймати по 1 біло-білій капсулі 2 рази на день до прийому їжі (вранці та вдень); 1 біло-голубу капсулу приймати за 20-40 хвилин до нічного сну. Тривалість вживання не менше ніж один місяць, надалі — за погодженням з лікарем.
Застереження
Не вживати при індивідуальній чутливості до компонентів продукту; вагітним та жінкам, що вигодовують груддю. Не слід застосовувати хворим з хронічною нирковою недо-статністю, аутомунними захворюваннями, лімфогранулематозом, лейкозом, лімфомою, мієло-мою, епілепсією. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Не перевищувати зазначену рекомендовану кількість для щоденного споживання.
Перед прийомом продукту проконсультуватися з лікарем.
Продукт не містить глютен. Без ГМО.
Добавка дієтична. Не є лікарським засобом.
Форма випуску
порошок по 300 mg/мг в желатиновій капсулі. Допустимі мінусові відхили маси нетто не більше, ніж 9 %.
Упаковка
Кохлеатону містить 2 види капсул: біло-білі для прийому вранці та вдень, біло-голубі — для прийому перед нічним сном.
Умови зберігання
оригінальній упаковці виробника при температурі не вище 30 °С і відносній вологості повітря не більш ніж 75%. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Строк придатності
3 роки від дати виготовлення.