Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Фолієва кислота 1 мг таблетки №50
17,00 ₴
Інструкція до препарату Фолієва кислота 1 мг таблетки №50
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Автор: Громадська Яна
Автор: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ФОЛІЄВА КИСЛОТА
(FOLIC ACID)
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Клінічні характеристики
- Показання
- Протипоказання
- Спосіб застосування та дози
- Побічні реакції
- Передозування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Діти
- Особливості застосування
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Фармакологічні властивості
- Фармацевтичні характеристики
- Основні фізикохімічні властивості
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску
- Виробник
- Місцезнаходження
Склад:
діюча речовина: кислота фолієва;
1 таблетка містить кислоти фолієвої у перерахуванні на 100 % безводну речовину 1 мг або 5 мг;
допоміжні речовини: глюкоза моногідрат; магнію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Фармакотерапевтична група.
Антианемічні засоби. Фолієва кислота та її похідні.
Код АТС В03В В01.
Клінічні характеристики.
Показання.
̶ Лікування і профілактика анемій пов’язаних з дефіцитом фолієвої кислоти: макроцитарної анемії анемії і лейкопенії викликаних лікарськими засобами та іонізуючою радіацією; мегалобластної анемії пострезекційної анемії сидеробластної анемії у пацієнтів літнього віку; анемій пов’язаних з хворобами тонкої кишки спру і синдромом мальабсорбції;
̶ профілактика розвитку у плода вроджених вад: дефектів нервового стовбура гідроцефалії вовчої пащі заячої губи мозкових гриж;
̶ тривале лікування антагоністами фолієвої кислоти (метотрексат комбінація сульфаметаксазол-триметоприм) протисудомними препаратами (фенітоїн примідон фенобарбітал);
̶ дефіцит фолієвої кислоти пов’язаний з незбалансованим або незадовільним харчуванням;
̶ лікування чоловічого безпліддя внаслідок зниженого сперматогенезу (олігоспермія);
̶ поліневрити та полінейропатії у тому числі алкогольної етіології.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до фолієвої кислоти або інших компонентів препарату дефіцит вітаміну В12 злоякісні новоутворення злоякісні анемії нелікований дефіцит кобаламіну.
Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовується внутрішньо.
З лікувальною метою дорослим та жінкам у період годування груддю призначають до 5 мг на добу. Курс лікування становить 20-30 днів. Рекомендується проводити 2-3 курси з перервою в 1 місяць. Застосування препарату протягом тривалого часу рекомендується комбінувати з прийомом вітаміну В12 (ціанокобаламіну).
У жінок групи ризику розвитку у плода вроджених вад призначають по 5 мг щоденно протягом 4 тижнів перед настанням вагітності та продовжують протягом перших 3 місяців вагітності.
Для профілактики дефіциту фолієвої кислоти пов’язаного з незбалансованим або незадовільним харчуванням – 1-5 мг на добу. Курс лікування – 20-30 днів.
Через 1 місяць курс лікування рекомендується повторити.
При мегалобластній анемії призначають по 5 мг фолієвої кислоти на добу протягом 4 місяців.
Пацієнтам із захворюванням спру з макроцитарною анемією мальабсорбцією із запальними захворюваннями кишечнику рекомендується приймати по 5-15 мг на добу.
Побічні реакції.
Препарат переноситься добре.
З боку шлунково-кишкового тракту: нудота здуття живота метеоризм відчуття гіркоти в роті анорексія.
З боку імунної системи: алергічні реакції в тому числі висип на шкірі кропив’янка свербіж гіпертермія артеріальна гіпотонія розлади дихання у результаті бронхоспазму анафілактичні реакції.
Передозування.
Випадків передозування не було зареєстровано. При застосуванні надмірної дози можливе посилення побічних ефектів. Передозування фолієвої кислоти може маскувати дефіцит вітаміну В12.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Показане застосування у рекомендованих дозах під час вагітності для профілактики розвитку у плода дефектів нервового стовбура.
Препарат можна застосовувати у період годування груддю в рекомендованих дозах. Фолієва кислота проникає в грудне молоко що може бути корисним для дитини.
Діти.
Протипоказано застосування препарату дітям.
Особливості застосування.
Препарат призначають з обережністю пацієнтам з анеміями нез’ясованої етіології оскільки фолієва кислота може заважати діагностиці злоякісної анемії шляхом полегшення гематологічних проявів хвороби дозволяючи при цьому прогресувати неврологічним ускладненням. У випадку перніціозної анемії препарат необхідно застосовувати лише разом з ціанокобаламіном.
Тривалий прийом фолієвої кислоти особливо у високих дозах не рекомендується через ризик зниження концентрації в крові ціанокобаламіну.
Препарат містить глюкозу що слід враховувати хворим на цукровий діабет і пацієнтам з синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Не встановлено впливу препарату на здатність керувати автотранспортом або іншими небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
У пацієнтів з дефіцитом фолата застосування фолієвої кислоти може знизити рівень фенобарбіталу фенітоїну та примідону у плазмі крові та викликати епілептичний напад.
Пероральні протизаплідні засоби етанол сульфасалазин циклосерин глутетимід та метотрексат можуть впливати на метаболізм фолату.
Засвоєння фолієвої кислоти зменшується при одночасному застосуванні з аналгетиками протисудомними препаратами антацидами холестираміном сульфаніламідами антибіотиками цитостатиками хлорамфеніколом неоміцином поліміксинами тетрациклінами.
Фолієва кислота підвищує метаболізм фенітоїну. Випадки зниження чи зміни абсорбції можуть з’явитися при одночасному застосуванні холестираміну і фолієвої кислоти. Тому препарат потрібно приймати за 1 годину до або через 4-6 годин після прийому холестираміну.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Після прийому препарату фолієва кислота відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти яка є коферментом що бере участь у різноманітних процесах метаболізму. Вона необхідна для нормального визрівання мегалобластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез бере участь у синтезі амінокислот (у тому числі метіоніну серину гліцину і гістидину) нуклеїнових кислот пуринів піримідинів бере участь в обміні холіну. Під час вагітності виконує захисну функцію щодо дії тератогенних факторів та факторів що можуть пошкодити плід. Крім того сприяє нормальному дозріванню і функціонуванню плаценти.
Фолієва кислота відіграє важливу роль у процесі дозрівання сперматозоїдів і може використовуватись для лікування чоловічого безпліддя.
При дефіциті фолієвої кислоти розвивається мегалобластний тип кровотворення у вагітних жінок це може зумовити розвиток у плода вроджених вад (дефект нервового стовбура гідроцефалію тощо). Найважливішим наслідком дефіциту фолієвої кислоти є зменшення здатності відновлювати ушкоджені тканини.
Фармакокінетика. Після перорального прийому фолієва кислота добре і повністю всмоктується зі шлунково-кишкового тракту переважно у верхньому відділі дванадцятипалої кишки. Майже повністю зв'язується з білками плазми крові. Зазнає активації у печінці під дією ферменту дигідрофолат-редуктази перетворюючись у тетрагідрофолієву кислоту. Максимальна концентрація у крові досягається через 30-60 хв. Виводиться нирками переважно у вигляді метаболітів; якщо прийнята доза значно перевищує добову потребу у фолієвій кислоті то нирки починають екскретувати вітамін у незмінному стані. Виводиться з сечею шляхом клубочкової фільтрації; 5 мг перорально прийнятої фолієвої кислоти виводяться з організму через 5 годин. Під час гемодіалізу видаляється з системи кровообігу.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки дозуванням 1 мг – від світло-жовтого до жовтого кольору плоскоциліндричні з фаскою; таблетки дозуванням 5 мг – від жовтого до темно-жовтого кольору плоскоциліндричні з фаскою. На поверхні таблеток допускаються незначні вкраплення.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 50 таблеток у контейнері; по 1 контейнеру у пачці.
По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник.
ПрАТ «Технолог».
Місцезнаходження.
20300 Україна м. Умань Черкаської обл. вул. Мануїльського 8.