Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Альфарекін суппозиторії 500 тис. МО №10
0,00 ₴

Інструкція до препарату Альфарекін суппозиторії 500 тис. МО №10

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 29.05.2024
Перевірено
Інструкція

Альфарекін (АLРHАRЕКІN) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: інтерферон альфа-2b рекомбінантний людини; 1 супозиторій містить інтерферону альфа-2b рекомбінантного людини 250 тис. МО або 500 тис. МО або 1 млн МО або 3 млн МО;
допоміжні речовини: декстран; динатрію едетат; емульгатор Т2; кислота лимонна моногідрат; натрію гідроксид; полісорбат; твердий жир.

Лікарська форма

Супозиторії ректальні.

Основні фізико-хімічні властивості:

супозиторій циліндричної форми із загостреним кінцем від білого до світло-жовтого кольору однорідної консистенції допускається неоднорідність кольору у вигляді мармуровості і наявність на зрізі воронкоподібного заглиблення.

Фармакотерапевтична група

Імуностимулятори. Інтерферон альфа-2b. Код АТХ L03A В05.

Фармакологічні властивості/Імунологічні і біологічні властивості

Імунологічні властивості.

Альфарекін - лікарська форма інтерферону альфа-2b рекомбінантного людини синтезованого клітинами кишкової палички на основі гена що кодує продукт ідентичний альфа-2b інтерферону людини з використанням фагозалежної генно-інженерної біотехнології.

Альфарекін як і природний лейкоцитарний інтерферон має широкий спектр біологічної активності.

Фармакодинаміка.

Першорядне значення має виражена противірусна та імуностимулююча дія а також активація протипухлинного захисту. Інтерферони (ІФН) регулюють взаємовідносини між ланками клітинного й гуморального імунітету. Під впливом ІФН підвищується диференціювання та активність клітин природних кілерів і Т-лімфоцитів що визначає активний плин реакцій клітинного імунітету. ІФН регулюють продукцію медіаторів запалення впливають на міграцію клітин запалення в патологічне вогнище стимулюють фагоцитоз і інші реакції бактерицидності нормалізуючи динаміку запального процесу. Впливом інтерферонів на експресію молекул головного комплексу гістосумісності та цитокіновий спектр визначається антиалергічний ефект.

ІФН прямо впливають на основні етапи реплікації внутрішньоклітинних збудників припиняють їх розмноження забезпечують ефективний лізис інфекційних агентів. ІФН характеризуються високою противірусною та антихламідійною активністю.

Застосування препарату Альфарекін у складі комплексного лікування хронічних інфекційно-запальних захворювань дає змогу підвищити ефективність антибактеріальних і інших препаратів які застосовуються для лікування а також зменшити їх системну токсичну дію скоротити тривалість лікування.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Показання

Альфарекін у супозиторіях застосовують дітям і дорослим у вигляді монотерапії та у складі комплексного лікування при різних вірусних та вірусно-бактеріальних інфекціях. Препарат показаний для застосування при інфекційно-запальних захворюваннях респіраторного та урогенітального трактів дисплазії шийки матки менінгіті сепсисі дитячих вірусних інфекційних хворобах (кір краснуха вітряна віспа епідемічний паротит) з метою реабілітації дітей що часто хворіють на респіраторні інфекції.

Протипоказання

Підвищена чутливість до інтерферону альфа-2b або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Альфарекін сумісний з антибіотиками гормонами які застосовуються при лікуванні вірусних вірусно-бактеріальних аутоімунних захворювань.

Оскільки інтерферон альфа змінює клітинний метаболізм існує потенційна можливість модифікації дії інших лікарських засобів. Інтерферон альфа може змінювати окислювальні метаболічні процеси що потрібно враховувати при одночасному призначенні лікарських засобів які метаболізуються даним шляхом (циметидин фенітоїн варфарин теофілін амінофілін діазепам пропранолол).

З обережністю слід застосувати препарат одночасно з опіоїдними лікарськими засобами анальгетиками снодійними та седативними препаратами (потенційно спричиняють мієлосупресивний ефект).

Особливості застосування

Альфарекін слід застосовувати під наглядом лікаря. Пацієнтів слід проінформувати про переваги даної терапії та можливі побічні реакції.

Якщо побічна дія не слабшає або посилюється дозу препарату знижують до 50 % або лікування припиняють.

При лікуванні препаратом вживання алкоголю має бути виключено.

З обережністю слід призначати препарат при наявності в анамнезі таких захворювань як цукровий діабет з епізодами кетоацидозу та хронічні обструктивні захворювання легень при порушеннях згортання крові при вираженій мієлосупресії.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Іноді залежно від дози схеми та індивідуальної чутливості до інтерферону альфа лікування може супроводжуватись сонливістю слабкістю втомлюваністю та призводити до зниження швидкості психомоторних реакцій. У таких випадках слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують ректально.

При лікуванні захворювань що мають тривалий перебіг курс лікування препаратом Альфарекін встановлюється індивідуально з урахуванням клінічної картини та динаміки захворювання.

У комплексній терапії інфекційно-запальних захворювань (ГРВІ грип пневмонія сепсис менінгіт тощо) дітям віком від 3 місяців до 1 року застосовують Альфарекін по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів. У разі необхідності курси лікування можна повторювати з інтервалом 5 днів.

У комплексній терапії вірусно-бактеріальних інфекцій дітям 1-7 років застосовують препарат Альфарекін по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів дітям віком від 7 років і дорослим – по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів. У подальшому можна призначити підтримуюче лікування препаратом інтерферону протягом 1-12 місяців за індивідуальною схемою.

Терапію грипу й ГРВІ у дітей 1-7 років проводять препаратом Альфарекін у дозі 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів у дітей віком від 7 років – по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів. При важкому перебігу ГРВІ й грипу разову дозу подвоюють.

Для лікування епідемічного паротиту кору краснухи вітряної віспи дітям 1-7 років Альфарекін призначають по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів. Дітям віком більше 7 років препарат призначають по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів.

Для лікування ротавірусної інфекції препарат Альфарекін призначають дітям віком від 3 місяців до 1 року у дозі 250 тис. МО 1 раз на добу дітям віком від 1 до 3 років – по 500 тис. МО 1 раз на добу від 3 до 7 років – по 500 тис. МО 2 рази на добу. Тривалість лікування становить 5 днів.

У комплексному лікуванні хронічних інфекційно-запальних захворювань урогенітального тракту дорослим застосовують Альфарекін по 1 млн МО 1 раз на добу протягом 10 днів. Лікування проводять обом статевим партнерам.

В комплексному лікуванні дисплазії шийки матки застосовують Альфарекін по 3 млн МО щодня протягом 10 днів. Комбінація антибактеріального (за виявленими збудниками) та противірусного лікування препаратом Альфарекін повинна передувати інструментальній руйнації ушкодженого диспластичного епітелію. В разі необхідності проведення діатермо- або кріодеструкції шийки матки лікування препаратом Альфарекін проводять також протягом реабілітаційного періоду в тій самій дозі.

Реабілітаційну терапію дітям 1-7 років що часто хворіють на рецидивуючі вірусно-бактеріальні інфекції респіраторного тракту ЛОР-органів рецидивуючий герпес 1-го типу проводять супозиторіями Альфарекін за такою схемою:

  • по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів далі
  • по 250 тис. МО 2 рази на добу 3 рази на тиждень протягом 2 тижнів далі
  • по 250 тис. МО 2 рази на добу 2 рази на тиждень протягом 2 тижнів далі
  • по 250 тис. МО 1 раз на ніч 2 рази на тиждень протягом 2 тижнів далі
  • по 250 тис. МО 1 раз на ніч 1 раз на тиждень протягом 2 тижнів.

Дітям 7-14 років терапію проводять по тій самій схемі використовуючи лікувальну дозу 500 тис. МО.

Загальна тривалість курсу становить 2 місяці.

Діти

Альфарекін у супозиторіях застосовується в педіатричній практиці (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Передозування

Випадків гострого передозування препарату не відмічалось.

Побічні реакції

При базових курсах лікування супозиторіями Альфарекін у рекомендованих дозах побічні ефекти не спостерігаються.

Ректальний спосіб введення препарату не супроводжується вираженими побічними проявами які зазвичай спостерігаються при парентеральному введенні препаратів інтерферону. В окремих випадках в перші дні лікування можуть виникати грипоподібні симптоми які в подальшому зменшуються і зникають. Для їх упередження можна застосовувати препарати парацетамолу у відповідних віку пацієнта дозах.

Тривале застосування високих доз інтерферону може викликати зміни складу крові (лейкопенія тромбоцитопенія анемія) підвищення рівнів АлТ АсТ лужної фосфатази порушення сну коливання артеріального тиску. Ці ефекти є дозозалежними та усуваються шляхом зменшення дози.

Термін придатності

1 5 року.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 до 8 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 супозиторіїв ректальних з активністю 250 тис. МО 500 тис. МО 1 млн МО або 3 млн МО у стрипі.
По 2 стрипи у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку