Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Ранок бадьорий!
Опубліковано: Червень 08, 2016
Категорії: Корисні статті
Поставте будильник подалі
Давайте дивитись правді в обличчя. Якщо у вас немає вранці в запасі ще хоча б пари годин на сон, то немає сенсу ставити будильник ще на 15 - 30 хвилин, щоб досипати, ви все одно почуватиметеся розбитими. Привчіть себе лягати і вставати в один і той же час. Це допоможе вам виробити почуття «внутрішнього будильника» і залишатися усвідомленішим і бадьорішим з ранку, а також готовим до сну ввечері.
Включіть світло
Як тільки ви прокинулися, відкрийте штори та жалюзі. Природне світло змусить ваш мозок прокинутися та тримати організм у тонусі. Якщо це можливо, використовуйте світловий будильник замість звуку. М'яке світло з ранку дратуватиме вас набагато менше, ніж гучний сигнал будильника.
Придумайте собі ранковий моціон
Щоб приборкати своє бажання залишатися під ковдрою якомога довше, придумайте причину, чому вам варто встати раніше. Пообіцяйте собі переглянути свій улюблений сайт, серію серіалу під час сніданку або чашку ароматного латте з нової кави - машини. Підійде будь-який привід, який змусить вас радісно чекати на ранок.
Випийте чашку кави
Кофеїн сприяє виробленню в мозку гормонів серотоніну та допаміну. Вони піднімуть вам настрій та рівень енергії та допоможуть зосередитись. Якщо ви не любите каву, замініть її чашкою зеленого або чорного чаю. Ці напої, крім кофеїну, містять масу корисних компонентів.
Трохи розімніться
Легка зарядка вранці або просто недовга швидка ходьба розжене кров і розбудить вашу нервову систему. Ви почуватиметеся бадьоріше як зранку, так і годинами пізніше. Якщо ж ви додасте фізичне навантаження ще ввечері, це допоможе вам легше засипати.
Снідайте
Немає апетиту? Постарайтеся з'їсти хоча б невелику порцію чогось. Бажано корисного. Навіть просто чашка йогурту з ягодами або одне яйце зі шматочком цільнозернового хліба дасть вам заряд додаткової енергії та допоможе організму зрозуміти, що на подвір'ї вже ранок.
Приглушіть світло
Яскраве світло перед сном зменшує кількість мелатоніну – гормону, що допомагає вам заснути. І це не тільки лампочки, які змушують вас рахувати овець ночами, світло екрану мобільного телефону, ноутбука та телевізора також уповільнюють вироблення мелатоніну. Тому вимкніть світло та екрани всіх гаджетів приблизно за годину до того, як ви йдете спати.
Уникайте алкоголю
Так, алкоголь робить вас сонними. Але він також робить так, що вам складніше заснути ввечері і почуватися бадьорим зранку. Якщо ви все ж таки збираєтеся куди-небудь, де необхідно буде випити келих - інший, обмежтеся одним келихом вина і не забудьте про вечерю. Також краще якщо все це буде за 2-3 години до сну.
Прийміть мелатонін
Цей гормон заспокоїть вас та допоможе швидше заснути. Якщо у вас ненормований робочий графік або ви часто перебуваєте у відрядженнях, невелика доза мелатоніну (близько 0,3 – 1 міліграм), прийнята за годину до сну допоможе вам заснути. Однак перед тим, як приймати нові медикаменти, порадьтеся з лікарем.
Налаштуйтесь на сон
Спокійні, розслаблені вечори допоможуть вам налаштуватися на сон. Уникайте стресів, сварок, а також роботи у вечірні години. Гарним рішенням для релаксації можуть стати медитація, розтяжка, теплий душ або читання у ванній. Якщо після 7 годин сну ви відчуваєте себе втомленим, можливо вам варто прокуонсультуватися з лікарем.
Автор: Громадська Яна
Оновлено: 12.12.2024
Перевірено