Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Електронний рецепт з 1 квітня: як це було і стало
Опубліковано: Березень 31, 2023
Категорії: Новини
З 1 квітня 2023 року рецептурні групи ліків будуть відпускатись за електронним рецептом. Проте, всі паперові рецептурні бланки, які залишились в наявності у лікарів будуть виписуватись до їх закінчення. Але, групи ліків, які відпускаються за рецептом, не змінились, згідно Правил відпуску лікарських засобів з аптек, визначених наказом МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360. Підсумуємо, що саме зміниться з 1 квітня:
- лікар буде виписувати електронний рецепт через систему ЕСОЗ, а фармацевт зможе видавати ліки в аптеці, отримуючи цей рецепт у системі EHealth, пацієнту варто назвати в аптеці тільки номер рецепту та код підтвердження
- на перехідний період будуть діяти паперові бланки, що залишились у лікарів
У клієнтів виникає багато запитань через велику кількість інформації у ЗМІ, яка є неповною, тому Операційний директор Аптека Доброго Дня, Іван Щерецький відповів на найпопулярніші запитання. Які ліки належать до рецептурних? Антибіотики, гормональні препарати (у т.ч. протизаплідні), протисудомні, для артеріального тиску, серцевих хвороб; деякі антипаразитарні препарати; деякі протиалергени; кроворозріджуючі; антидепресанти, нейролептики та релаксанти; протизапальні (стероїдні); деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі. Що робити, якщо потрібні пігулки екстреної контрацепції на вихідних, а на них ще потрібен рецепт? Можна звернутись онлайн (наприклад, зателефонувати) до сімейного лікаря, щоб той надав подальші інструкції та виписав рецепт, за потреби. Як купити сильні знеболюючі? Якщо вам потрібні подібні знеболюючі, оскільки слабкі вам не допомагають зняти спазми, варто порадитись із вашим профільним лікарем, бо сильні знеболюючі підходять не всім. Як купити протиалергічні препарати? Оскільки прояв алергії може настати раптово, тож для людей з алергіями варто купувати протиалергічні засоби наперед і виключно ті, що порадив лікар і виписав на них рецепт. А як бути тим, у кого хронічні хвороби і потрібні постійні ліки? Такі пацієнти мають завчасно подбати про необхідні ліки, які регулярно виписує їм лікар. Варто розуміти, що виписка ліків за рецептом призначена для того, щоб українці перестали займатись самолікуванням та приймали лише ті ліки, які їм підходять, згідно рекомендацій кваліфікованих лікарів. Несвідомий прийом ліків може викликати тимчасовий ефект полегшення, але вони не лікують причини болю. З 1 квітня ліки відпускатимуться за електронним рецептом. Змінилась лише форма рецепту, а перелік ліків залишився той самий.
Автор: Громадська Яна
Оновлено: 12.12.2024
Перевірено